Vergi Zamları 2014 Emlak Vergisini de Vurdu

Yine sektörün nabzını nasıl tuttuğumuz bir kez daha tescillendi. Bundan tam 5 ay önce 2014 emlak vergilerinin 2 katına çıkacağını duyurmustuk.

Daha önce verdiğimiz inşaat bedelleri haberinin ardından 2014'ün ilk günlerinde açıklanan genel vergi zamları emlak vergisini de vurdu. Böylece 2014 emlak vergi bedelleri neredeyse iki katına çıkmış oluyor.

Emlak vergisine tabi değerler ise 2013'te yeniden değerleme oranının yarısı kadar artış görecek. Veraset ve intikal vergisiyle ilgili istisnalar ve dilimler de yeni yılda yeniden değerleme oranı kadar artacak.

Böylelikle 2014 emlak vergilerini sorgulamak isteyen vatandaş neredeyse geçen seneye göre 2 kat daha fazla vergi botcu görmüş olacak.

Ayrıca aldığımız bir habere göre de yerel seçimlerde büyükşehir statüsüne girecek 14 il arasında olan Aydın, Balıkesir, Denizli, Hatay, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Ordu, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van illerimiz İstanbul ve Kocaeli hariç eski büyükşehir belediyelerinin metropol dışındaki ilçelerinde 2014’ten itibaren emlak vergisi normalin iki katı alınacak ve daha yüksek çevre temizlik vergisi ödenecek.

Siz yinede sitemizden 2014 emlak vergisi sorgulamaya devam edin, vergilerinizi ödememezlık etmeyin. 2014 emlak vergisinde son gün 31 Mayıs.


Pınar Sütbaş kullanıcısının resmi
Yazar Hakkında:

Pınar Sütbaş 1985 doğumlu, liseyi İzmir'de okudu. Profesyonel emlakçılığa babasının zoruyla başlayan Sütbaş internette kurduğu sitelerle birlikte insanlara yardım etmekte ve yazılarıyla emlak piyasasının nabzını tutmaktadır.

Bağlantı Kur: Google+

Arkadaşınla Paylaş